Adiabatic
آرشیو
پنج‌شنبه 31 فروردین‌ماه سال 1385
animal instinct

   من به حیوانات علاقه خاصی دارم . بگذریم از دردسرهایی که این خصلت در دوران کودکیم برای خانواده ایجاد کرده بود . بعضی وقتها به این فکر می کنم که آیا من هم قادر به تحمل خواسته های بعضا غیر معقول فرزندم خواهم بود . بچه ها دنیا رو از دید دیگری می بینن بسیاری از مشکلاتی که بزرگترها بهش فکر می کنن اصلا براشون موضوعیت نداره و فقط پی خواسته خودشون هستن من هم از این مدل بچه ها بودم از نوع بسیار تخسش !دردستون ندم چند ماه پیش یه گربه ولگرد از حیات خونه عبور می کرد بهش بفرما زدم اونم نه گذاشت نه برداشت گفت میخ طویله رو کجا بزنم منم که حکایتهای ملا رو فوت آبم گفتم نوک زبون من . خلاصه این مخلوق دوست داشتنی خدا هر از چند گاهی سری می زد و خودش رو مهمون بازمانده غذای ما می کرد(من خودم هم موندم که مگه غذای خونه ما بازمانده ای هم داره !و این زیرک بودن این موجود رو می رسونه) چیزی نگذشت که دیگه حسابی رام شد . چند ماه پیش متوجه یه سری رفتارهای نامتعارف ازش شدم و گذاشتمشون به حساب نووجون بودن و خام بودن بعد متوجه شدم چند تا گربه نر دست بردارش نیستن ترجیح دادم خودش با مسایلش روبرو بشه و من از دور هواش رو داشتم تا اینکه یه گربه نر که هیکلی به بزرگی یه سگ داشت و من خودم ازش حساب می بردم ! اومد و کار رو تموم کرد . ده روز پیش یه پسر کاکل زری به دنیا آورده و تمام فکر و ذکرش همین یه دونه پسره داره بزرگش می کنه که در آینده عصای شستش باشه . با دیدن رفتارهای این مادر و فرزند به این فکر می کردم که تا چه حد غریزه در حیوانات قویست و اینکه چه بسا بخش عمده ای از محبت مادر به فرزند در انسان هم از غریزه اش ریشه گرفته باشه . غریزه خیلی چیز عجیب غریبیه بعضی وقتها تعجب می کنم چرا به سادگی از کنارش رد میشیم تصور کنین بچه گربه ای که به دنیا اومده و یک هفته هم طول می کشه تا چشمش باز شه از کجا میدونه باید غذای خودش رو در سینه مادرش جستجو کنه ؟ نمیشه گفت غریز رفتاریه که به مرور زمان در حیوانات شکل گرفته چون از همون بدو حیات برای ادامه راه نیازمند داشتنش هستن .

  راست میگن از هر دستی بدی از همون دست هم می گیری . یه سری از کتابهایی رو که خونده بودم و می دونستم دیگه نه قصد خوندن مجددشون رو دارم و نه فرصتش رو به دیگران هدیه کردم . چند روز بعد یه بسته از آلمان اومد که کتابهای آموزش زبان آلمانی برنامه رادیو آلمان رو برام فرستاده بودن در صورتیکه من ازشون نخواسته بودم و در واقع حتی نمی دونستم چنین کتابهایی وجود داره . بعد هم به طریق دیگری یک کارت ده هزارتومانی خرید اینترنتی کتاب به دستم رسید و با اون هم چند جلد کتاب سفارش دادم . اگراین بخشش و دریافتها همیشه به این سرعت عمل می کرد همه حاتم طایی میشدن ولی بعضی وقتها ممکنه چند سال و یا حتی چند دهه طول بکشه حالا چه اشکالی داره هر کسی از چیزی که اضافه داره و نمی خواد اینکار رو شروع کنه ؟ بله منظورم اون مانتویی که خیلی وقته نپوشیدی و قصد پوشیدنش رو هم نداری یا اون عطری که از بوش خوشت نمیاد و خیلی وقته یه گوشه گذاشتیش . هر چیزی اضافه داری رد کن بره باور کن اینجوری اعصابت راحت تره تازه شاید بعدش کی ذوق کردی و خیالات برت داشت که پشتت دوتا بال در آوردی .

  آقا بلاخره انرژی هسته ای حق مسلم ماست نصیبمون شد . ایران الان اگر زمان لازم و سانتریفوژ به تعداد کافی در اختیار داشته باشه حتی قادر به تولید سلاح هسته ای هم هست . من چند سال پیش هم گفته بودم که صرفنظر از رژیم حاکم از هسته ای شدن ایران حمایت می کنم . سنگ بزرگیه که نشونه نزدنه ولی بازدارندگی عجیبی داره . حسابش رو بکنین اگر همین حالاش امریکا قصد حمله داشته باشه فقط برای منافع خودشه و بس و این میون بیشترین بها رو ملت می پردازه . وقتی کشور قوی باشه دیگه لااقل خیال آدم از تجاوزات خارجی راحته . حکومت ایران شاید خیلی کارا داره میکنه ولی کدوم حکومته که خیلی کارا نکنه . امریکا که اونور دنیاست تو خاورمیانه چه غلطی میکنه ؟

خدا بده برکت به این کارت اینترنت !اون کارتی رو که چند ماه پیش گفت سه هزار تومان خریدم هنوز دارم و باهاش کار می کنم و به این ترتیب در این چند ماه کلی صرفه جویی ارزی انجام دادم . صاحب نظران بر این باورن که اگر از چند سال پیش اینطور عمل کرده بودم اگر برای خودم بیل نمی شدم لااقل بیلچه گیتس شده بودم .


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 442367


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها