X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
Adiabatic
آرشیو
یکشنبه 4 دی‌ماه سال 1384
دختر شایسته

بیست قرن پیش دنیا انقدر پیشرفت نکرده بود ولی دنیا اون وقع هم خوشیهای خودش رو داشت . اون روزها هم زن بود شراب بود عیش و نوش دنیا بود . اون موقع هم یه عده پولدار محسوب می شدن و عده ای دیگه به نون شبشون محتاج بودن . اون موقع هم زیبارو تو دنیا زیاد بوده و …خلاصه زندگی جریان داشته درست مثل حالا . یه دختری بود که کاری به کار هیچ کس نداشت نه پاچه هاش رو از شلوار کوتاهش میداد بیرون ، نه جلوی موهاش رو شرابی رنگ می کرد و نه اعتنایی به چشم و ابرو انداختن پسرهای خوشگل محلشون می کرد یه جورایی غیرعادی بود معلوم نبود تو دنیا دلش رو به چی خوش کرده بیشتر وقتش رو صرف عبادت خدای نادیده می کرد همون که ما هم هر وقت کارمون گیره به یادش می افتیم . بیست قرن پیش تصمیم گرفتن تو کل دنیا مسابقه انتخاب دختر شایسته رو برگزار کنن . خیلی ها داوطلب بودن دخترهای خوشگل و باسوادی که چند مدل رقص بلد بودن آیین دلبری رو فوت آب بودن و از نظر خودشون خیلی چیزها می دونستن . این مسابقه بهونه ای بیش نبود می خواستن یه دختری شایسته پیدا کنن انقدر شایسته که بتونه گوشه ای روح حق رو که قرار بود در طفلی متجلی بشه نگهداری کنه . فرشتگان الهی مامور شدن کل زمین رو بگردن . حسابش رو بکنین اون همه دختر . بلاخره پیداش کردن . مریم صلاحیتش رو داشت .همون دختر گوشه گیر. چرا درگاه خدا باید انقدر عجیب و غریب باشه ؟ معیارهای زمینی جایی در بارگاه خداوند ندارند . هر کس به اندازه ظرفیت وجودیش می تونه از نعمتهای خدا برخوردار بشه اگر کسی بیش از ظرفیتش چیزی برداره خودبخود براش حکم عذاب رو پیدا می کنه .

مسیح اومد و قبل از اینکه پیامبر بشه بعنوان یه نجار ساده میون مردم زندگی کرد .بعد به پیامبری رسید و برای کاخ نشینهای متمدن پیام انسانیت آورد ! لابد کاخ نشینها از اینکه یه نجار بخواد به راه راست هدایتشون کنه کلی خندیدن . اونها خودشون رو متمدن می دونستن هر چند که برده ها و گلادیاتورهاشون رو جلوی حیوانات وحشی می انداختن .روحانیون دینی دسته دیگری بودن که در مقابل عیسی مسیح قدعلم کردند و در نهایت موجبات به صلیب کشیده شدن او رو فراهم آوردن . ماجرای به صلیب کشیدن مسیح مثل ماجرای کربلا انعکاس گسترده ای در سرزمینهای اون دوران و تاثیر چشمگیری در گسترش دین مسیحیت داشت تا به اونجا که به مسیحی ها صلیبیون هم گفته می شد .صلیب سمبل دین مسیح شد و در اماکن مذهبی و حتی روی گورهای مسیحیها هم قرار داده شد .

 

 

امروز خیلی از راننده اتوبوسها تو تهران اعتصاب کرده بودن .من که نفهمیدم چرا ولی مردم تو صفهای طویل استاده بودن بلکه همون چند دستگاهی که غاطی اعتصابیون نشده بیاد سراغشون . باید منتظر موند و دید دولت چه واکنشی نشون میده . اگر اعتصابگرها به خواسته شون برسن بیم این وجود داره که باقی اقشار ناراضی جامعه هم برای رسیدن به خواسته هاشون از این ابزار بهره بگیرن .تشدید این قبیل اعتصابها به سهولت میتونه جو جامعه رو بهم بریزه و شورشهای خیابانی رو در پی داشته باشه .در شهری مثل تهران این قبیل شورشها اگه همه گیر بشه به سادگی قابل مهار نیست و تبعات خاص خودش رو در پی خواهد داشت لذا به نظر میرسه بهترین راه این باشه که در کوتاه مدت کاری کنن که کسانیکه اعتصاب کرده بودن از عمل خود به غلط کردن بیفتن و در دراز مدت مشکلات اون قشر خاص جامعه رو حل کنن تا زمینه نارضایتی از بین بره .

 

اگر دنبال سایتهای فارسی هستین که فیلمهای روز جهان رو معرفی کرده باشن این وبلاگها رو از دست ندین :

هنر هفتم

شاهکار هالیوود

برداشت دوم

 

فیلتر شدن سایت روز برای من یکی اتفاق میمونی به حساب میاد قبلش کلی از وقتم رو صرف خوندن مطالبش می کردم هر باتر که به اینترنت وصل میشدم نمی تونستم جلوی وسوسه خوندنش رو بگیرم .

 

+ نشاطی که در نتیجه غم دیگران حاصل شود گناه است ............برتولت برشت

+ آنجا که عشق نمی یابید ، عشق ارزانی کنید .عشق خواهید یافت ..........یوحنا

+ وقتی آنچه داریم می بخشیم ، آنچه را نیازمند آنیم دریافت خواهیم کرد ........داگلاس لاونس


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 441896


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها