Adiabatic
آرشیو
چهارشنبه 18 آبان‌ماه سال 1384
نون، پنیر، کره !!!

 اگه می خواین ببینین وبلاگتون یا هر وبلاگ دیگه چقدر می ارزه برین اینجا . من که باورم نمی شد وبلاگم انقدر بیارزه تعداد صفرهاش خیلی زیاد بود !

این قضیه نظارت پدر و مادرها رو اعمال بچه ها و نگرانی هاشون (اغلب در حوزه های جنسی ) شکلی تقریبا جهانی داره که البته حدت و شدتش در جاهای مختلف فرق می کنه . قدیم ها حواسم خیلی به خودم بود و اینکه لااقل خودم به دور از این حواشی باشم میشه گفت موفق بودم (تازه فهمیدم این قضیه تموم بشو نیست و تا آخر عمر ادامه داره ! ) بعد به فکر تربیت بچه (ها) افتادم اوایل خیلی نگران بودم بعدها به اهمیت تربیت خانوادگی پی بردم ولی همچنان نگران .الان کمتر نگران هستم خیلی وقتها همین نگرانی هاست که مساله ساز میشه .

در همین راستا تعریف می کنم براتون داستان همکلاسی عزیز رو . چند جلسه پیش پرسیدمش چرا با اینکه این همه به کشور ژرمنها آمد و شد کردی کاری برای موندگار شدن انجام ندادی؟ چند تا داستان کوچک تعریف کرد و با خاطر نشان کردن اینکه یه دختر بچه دو ساله تو خونه داره اضافه کرد: فرض کنیم آدم بچه خودش رو خوب تربیت کنه ولی چند تا نسل تو اونجا دوام میارن؟ این صحبتها رو تو این سالها از یه سری زبانهای دیگه و با بیانهای دیگه هم شنیدم . به نظرم شاید بهتر باشه هرکسی بیشتر به خودش توجه کنه تا اینکه بخواد غصه نسلهایی که ازش باقی می مونه رو بخوره . اجداد من هم اگر اون زمان می دونستن قراره پسری از تبارشون بشینه دی وی دی امریکایی تماشا کنه ، تواینترنت با خانمهایی از ملل مختلف چت کنه ! و کارهای پیش پا افتاده ای از این دست ، برای رهایی از این ننگ خودشون رو با همون طنابی که باهاش آب از چاه می کشیدن دار می زدن تا من بوجود نیام ! هر دوره ای ویژگیهای خاص خودش رو داره و خواهد داشت . اگر ما مذهبی هستیم و فکر می کنیم اعتقاداتمون درسته نهایتاً می تونیم  از فرصت استفاده کرده و بچه ها رو با این عقاید آشنا کنیم ولی در نهایت خود اونها هستن که باید تصمیم بگیرن .نباید تصور کنیم که این حق رو داریم که جای اونها تصمیم بگیریم و یه سری مسایل رو بهشون تحمیل کنیم . پدر پدربزرگ منم اگه تو دوره من به دنیا اومده بود شاید یکی میشد مثل خودم !

سواد ریاضیت چقدره ؟ فرق بین تابع صعودی و نزولی رو می دونی چیه؟ یعنی می خوای بگی حتی از روی نمودار هم نمی تونی بفهمی کجا تابع نزولی و کجا صعودیه؟ ادبیاتت در چه وضعیه؟ معنی سیر قهقهرایی داشتن رو که دیگه درک میکنی؟

خدا خرش رو میشناخت بهش شاخ نداد ! ما اگه به اندازه امریکاقدرت داشتیم و ابرقدرت جهان بودیم پدر هر چی صاحب بچه بود در آورده بودیم . شونصد تا کشور به قطعنامه علیه ایران رای مثبت دادن از جمله مادر مرده ای به نام کره که بعضی از مردمانش هنوز به یاد دارن در دوره ای حمالی ایرانی ها رو هم کردن ! البته کار که عیب نیست ما هم در عوض اون سالها داریم حمالی همه دنیا رو می کنیم از جمله برادران عرب همسایه رو . این وسط رای کره در نظرمون خیلی سنگین اومد پیش خودمون گفتیم زورمون به هیچ کس نرسه به تو که می رسه احتمالا کسی بهمون نگفته بود که زمونه عوض شده و دیگه کره ایها برامون کارگری نمی کنن . امیدوارم یکی پیدا شه بگه سالانه چقدر جنس از اونجا وارد میکنیم و این رو هم اضافه کنه که تحریم کره بدبخت کردن خودمونه چون جنسهای اونها از طریق امارات راه خودش رو به اریان پیدا می کنه ولی ممکنه ما اون چیزایی که از دست میدیم هیچ وقت پیدا نکنیم !

تیترهای روزنامه و گزارشهای تلویزیون رو بی خیال ! کفت نبریده که تو فرانسه دو هفته ست آشوب شده و شورشیها این همه خسارت وارد کردن و فقط یه نفر کشته شده ؟ کفت نبریده که چرا دولت فرانسه با اونهمه قدرتش از پس مهار آشوب بر نیومده؟ تو هم به این نتیجه رسیدی که دولت با مردم خودش سر جنگ نداره و با اونها باید مدارا کنه حتی اگر مهاجران کشورش باشن؟ 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 442367


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها