Adiabatic
آرشیو
جمعه 9 دی‌ماه سال 1384
از سرعت خود بکاهید !

در حالیکه تو سایر کشورها در شیوه ارائه اینترنت و سرعت اون تغییراتی حاصل میشه که برخی هاشون برای ما جماعت تکنولوژی ندیده باورنکردنیه ، به لطف سیاستهای حاکم کشور ما در این مورد داره سیر قهقرایی رو طی میکنه . پنج سال پیش کیفیت اینترنت ایران به مراتب از اینی که الان هست بهتر بود لااقل تجربه شخصی من که اینو میگه البته یکی از دلایل افت میتونه فیلترینگ وسیعی باشه که داره اعمال میشه و غیر از اعصاب خرد کردن هیچ فایده ای نداره  همین امروز این عبارت رو سرچ کردم و از اینکه فیلتر شده باشه شاخ در آوردم :"هارد اکسترنال". چند وقت پیش جایی  میخوندم که ایران قصد داره اینترنت داخلی راه بندازه و از اون موقع این جدیدترین جوکیه که بلدم . به نظر میرسه تمایلی برای ارتقا کیفی اینترنت تو ایران وجود نداره . شاید اینطور فکر میکنن که برای کارهای علمی نیازی به اینترنت پر سرعت نیست حالا استنباط آقایون هر چی که هست باشه نتیجه : تو سرزمینهای دیگه ملت تلویزیون اینترنتی تماشا می کنن . ما اگر صفحه ای که میخوایم بخونیم  فیلتر نشده باشه باید بشینیم منتظر شیم باز بشه کارشناسان آی تی وزارت فناوری و اطلاعات پیشنهاد کردن تو عصر اطلاعات این وقت رو به بطالت نگذرونده و لااقل چیزی بمکیم !

 

اگر فکر می کنین اولین بار امریکا بود که از عبارت " یا با ما یا علیه ما " استفاده کرد سخت در اشتباهین !

 

حاج آقا میخواست تلویزیون تاسیس کنه . گفتن پولش رو از کجا میاری ؟ گفت دارم خوبه کسی نگفت از کجا آوردی و گیر بیشتری بهش ندادن چون چند سال پیش طرف یه روزنامه با تیراژ پایین راه مینداخت می گفتن از اون ور آب براش پول فرستادن . اتفاقا حاج آقا هم میخواست تلویزیونش رو اون ور آب راه بندازه . نمی دونم اون ور آب چه خبره ولی جلوی هر کسی رو میگیرن اول یه مدت غیب میشه بعد سر از اونور آب در میاره . بررسی های انجام شده نشون داده که مدتی که طرف غیب شده در واقع زیر آبی رفته و گرنه نمی تونست اون ور آب بیاد بیرون . حاج آقا خودش دستی تو کار داشت ولی تازگیها تو کار حاج آقا هم دست زیاد شده بود هنوز بودن کسانیکه حاج آقا اونها رو می شناخت و اونها حاج آقا رو . حاج آقا خاطرات زیادی داشت و بعضی وقتها که ناراحت میشد شروع می کرد به خاطره گفتن اونهایی که دستشون تو کار بود از این اخلاق حاج آقا خوششون نمیومد . حاج آقا هم می گفت اگه می خواین خاطره نگم اذیتم نکنین . یه روز بعد از نماز صبح حاج آقا حس کرد مثل صبحهای دیگه خسته ست و دوست داره مثل باقی روزها چند ساعت دیگه هم بخوابه وقتی حاج آقا خوابید فهمید که این خواب ، خواب اصحاب کهفه ولی چون حاج آقا همون روز کلی کار داشت رفت پیش خدا خواهش و التماس که منو دو ساعت دیگه ول کن برم  یه ملت به من امید بستن اقشار کم درآمد و کسانیکه خیلی ساده می تونن فکر کنن و لوح ساده ای دارن و ... خلاصه دو ساعت بعد بیدار شد تا یه دوره چهار ساله رو شروع کنه ولی با کمال تعجب دید خوش تیپ بودن کار دستش داده اون جا بود که آرزو کرد کاش هیچوقت به سر و وضعش نرسیده بود و کاش وعده های عجیب و غریب تری به مردم میداد همه اش تقصیر کسانی بود که می گفتن مردم همین چیزی هم که میگه باور نمی کنن . حاج آقا ناراحت شد چند تا خاطره تعریف کرد بعد گفت حالا که این ریاست نشده باقی ریاستها رو هم بی خیال . بعد چون دید خاطراتی که تعیرف می کنه روزنامه ها نمی نویسن و تلویزیون و رادیو هم هیچ اشاره ای بهش نمی کنن تصمیم گرفت روزنامه و تلویزیون تاسیس کنه . روزنامه رو راحت راه انداخت ولی تلویزیون یه رقیب قدرتمند داشت که گردن داشت این هوا ! بعد از مدتی کش و قوس در کردن اعلام شد دختری به نام صبا که قرار بود تا چند ماه دیگه به دنیا بیاد سقط شده . بعد از این خبر بالا برره ایها و پایین برره ایها افتادن به جون هم که عامل این سقط چی بوده غافل از اینکه این مدل سقط ها کاملا طبیعیه و تحت گرانش زمین که همواره وجود داشته انجام میشه اگر صبا به دنیا میومد خیلی خیلی عجیب تر بود .

 

متاسفانه فیلمهای غیر هالیوودی به سختی گیر میاد ولی بعضی آثار زیبای سینمای اروپا رو هم حتما باید دید . فیلم مالنا که محصول سال 2000 سینمای ایتالیا و با هنرمندی مونیکابلوچی مدل سابق و سوپراستارفعلی سینماست از جمله این آثاره . قصد ندارم فیلم رو اینجا تعریف کنم اگر اطلاعات بیشتری می خواین اینا رو بخونین :

Malena Movie Review

The sensual film explores sexual awakenings in fascist Italy

MALENA

مالنا

در بزرگداشت مالنا

 

نوجوان 15 ساله پسربچه 9 ساله را پس از آزار جنسی به قتل رساند

تهران، چگونه تهران شد؟

یک سرویس ارائه دهنده وبلاگ رایگان دیگر

گفتگو با بهرام زند

پرفروش ترین فیلم های آخر سال آمریکا

اختلاف جنسیتی در استفاده از اینترنت


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 442367


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها